Březen 2015

Zpět

23. března 2015 v 22:45 Jaro
Po téměř dvouleté pauze a lehké tvůrčí krizi jsem se rozhodla obnovit tento blog. Předpokládám, že kromě ruských a pákistánských hackerů a spamerů sem již nikdo nechodí, ale nechám se překvapit. Prvotními úvahami bylo to úplně zabalit. Označila bych se jako mizerný literát s průměrnou fantazií, kreativitou a talentem věčně se peroucí s nastavením foťáku a nedostatkem světla. Navíc s blogy se v posledních letech roztrhl pytel. Některé jsou inspirativní a zábavné, ale obecně mám pocit, že postuje každý, kdo vlastní mobil s foťákem, umí vyjmenovat abecedu a zvládá jedním až dvěma prsty cvakat po klávesnici. Další úvahou bylo přesunout blog na nějakou modernější blogostránku či založit web, případně se prezentovat na tolik rozšířeném instagramu. Přiznám se upřímně, zvítězila lenost a nechuť měnit, vymýšlet a prát se s nastavením a vzhledem nového blogu. Instagram mě totálně zklamal. Hranatá fotka z mobilu, kterou nelze ořezat a krom těch pitomých filtrů nijak zvlášť upravit, mě přesvědčila o tom, že tudy cesta nevede. No a pak jsem se zkusila přihlásit sem do původního blogu. Hurá! Po dobu mé neaktivity zůstal zapomenut a nikdo ho nesmazal. Asi nikomu nezabírá místo na serveru. Navíc blogu bude letos osm let a přišlo mi ho škoda. Tedy je zpět ve svém původním provedení. Pomalu už patří mezi blogové veterány, stejně jako moje panenky. Časem může působit jako muzeum jedné domácí kutilky nebo přehled módy nového milenia :D. Retro je cool :D. Uvidíme, zda se budu dále prát s nastavením, které nikdy nevypadalo tak, jak jsem si ho představovala a s ukládáním fotek, které bylo nepraktické a zdlouhavé. Ovšem technologický pokrok jde dopředu a snad se hoši od programování webů za svými modrými obrazovkami činili. Počet příspěvků asi nebude tak častý jako v dobách minulých, ale budu se snažit, aby to bylo častěji než jednou za dva roky.

Níže prezentovaný model patří k těm aktuálním a byl vytvořen minulý měsíc. Časem přidám i starší vyrobené po dobu mé blogové hibernace. Inspiraci jsem čerpala z katalogu nejmenovaného oděvního řetězce. Materiál je tradičně použit recyklací vlastního či darovaného starého oblečení. Jen ty materiály jsou rok od roku horší a obávám se, že příjdou doby, kdy se to jako látka na šití už nebude dát použít ani hned po přinesení z obchodu.

Model tvoří černé bavlněné kalhoty. Užšího střihu od kolen směrem dolů se mi nedaří dosáhnout, jelikož pak už je panence nenatáhnu přes kotníky. K tomu má oblečené béžové tričko a džínovou košili. Botičky a brýle jsou původní. Kabelka a šátek jsou vlastní výroby staršího data.


Nejdůležitější fází je příprava:


Chvíle nepozornosti a už mám pomocníka:


A teď už k samotnému modelu:


PS: vkládání fotek je stále stejný zážitek a trénink pevnosti nervů. Stále stejně nepraktické a zdlouhavé. Některé věci se nemění :P....