Leden 2012

Přišla zima

27. ledna 2012 v 12:49 Zima 2011/12
Nová panenka a nový model. Základem je zimní červený kabát s podšívkou. S jeho tvorbou jsem se docela zapotila. Místy to není úplně tak, jak jsem si to představovala, především rukávy se po zašití zkrátily trochu více, než bych si přála :P. Co se týče materiálu nevím přesně složení, jelikož původem to byla sukně ze Secondhandu a nebyl na ní štítek. K tomu jsem vyrobila bílou halenku s krátkými nabíranými rukávy a sukni do pasu. Látka na halenku opět made in Secondhand a materiál nějaká směska bavlna-polyester a co se týče kalhot původem mé kraťasy z nějaké umělé hmoty. Punčochy jsou originál od Tonnera a šátek a kabelku jsem použila z jiného modelu.Pegie

23. ledna 2012 v 23:43 Moje společenstvo
Od Vánoc již uběhl celý měsíc, takže už dávno nastal čas představit můj tradiční dárek v podobě nové panenky. Patří do kolekce Anne Harper 2011 z dílny Roberta Tonnera. Připlavala ke mně z Ameriky po vlnách Atlantického oceánu, jsem velmi ráda, že se cestou nikde neutopila ani neztratila v přístavních nalejvárnách s námořníky.
Pojmenovala jsem ji Pegie. Inspirovala jsem se hrdinkou Peggy Olson z amerického seriálu Mad Men, jíž je panenka trochu podobná (tedy já tam tu podobu vídím více nežli malou). Seriál je zasazen do 60. let 20. století a proto je má představa, že i tato panenka bude nosit modely ve stylu této doby.
Fotky jsou převzaty z www.tonnerdoll.com a fotka Peggy Olson z www.google.com, jelikož jsem ji stále ještě nestihla nafotit.