Červen 2009

Sličná sekretářka

16. června 2009 v 17:13 Jaro 2009
Modýlek jako střižený do kanceláře nosit šéfovi kafe. Pokus o nafocení modelu s balónky se podařil, je to hezky barevné, tak dejme tomu, že pořádají dětský den nebo firemní večírek. Prvotním nápadem bylo vyhotovit pouzdrovou sukni a k ní se samozřejmě nejlépe hodí halenka. Sukně je ušita z černé bavlněné látky a vzadu se zapíná na háčky a očka. Materiál na halenku se poměrně dost třepil a ujížděl, takže vytvořit z něj něco byla pomalu Tantalova muka. Halenka sahá do pasu a kolem výstřihu jsem udělala zřasený límec.

Harley boy and woman

8. června 2009 v 18:53 Jaro 2009
Model už poněkud staršího data, leč ještě jsem se nedostala k tomu ho přidat. Na tomto modelu jsem si opravdu zařádila. Nápad na něj jsem dostala ve chvíli, kdy se mi pod ruku dostala stará kožená bunda. Nejprve byl nápad na koženou bundu pro kena. Její zhotovení mi zabralo asi nejvíce času, především vytvoření záševků, našití kapes. Poté jsem vymýšlela, jak udělám zapínání, vyrazila jsem do šitíčka pro nějaké niti a padl mi do oka zip, s tím, že ho tam zkusím nějak našít. Poněkud jsem ovšem musela upravit jeho délku a protože s tím nemám ještě moc zkušeností, tak to trošku kazí celkový dojem. K tomu jsem ušila černé kožené kalhoty a průsvitné triko. A z kena je hotový motorkář nebo metalista.

Ke správnému chlapovi patří krásná žena, a proto jsem vyrobila modýlek v tomto duchu i na Barbie. Skládá se z černých kožených kalhot, koženého korzetu a tygrovaného trička.

Celkový dojem se, myslím, povedl. Oba dohromady tvoří párek tvrdých drsňáků.

Nejprve kus chlapa:

Sličná slečna:

Oba dokupy:

Nová panena si zaslouží nový model

4. června 2009 v 16:05 Jaro 2009
Koupila jsem si novou panenku a nemohla jsem odolat, abych ji hned neušila nějaký nový modýlek. Je opravdu velice jednoduchý a měla jsem ho hotový asi za hodinu v pauze mezi učením se na maturitu. Ušití tílka bylo otázkou momentu, vytáhla jsem tuto látku ze šuplíku a uvažovala jsem co z ní, přitom jsem ji naskládala halabala na panenku a nápad byl na světě. Spíchnutí dokupy už mi pak zabralo asi 5 minut :-D. K tomu jsem dodělala jednoduché bílé kraťasy, dole trochu nařasené.