Únor 2009

Taková slušná

22. února 2009 v 16:31 Zima 2008/2009
První model, který jsem na tuto panenku stvořila, myslím, že hned někdy 25. prosince, ale přidávám ho až teď. Byl poměrně jednoduchý, nejvíce času mi dalo uplést vestu (na kterou, když se teď zpětně dívám, mohla být menší). Vlnu jsem použila červenou a tenkou a vestu jsem následně ještě vyžehlila, aby to nepůsobilo hrubým dojmem. K tomu jsem ušila bílou halenku - šití halenek je v poslední době moje oblíbená činnost a černé 3/4 kalhoty, keré jsem po vyhotovení chtěla vyžehlit, protože byly trochu skrčené a nějak jsem neodhadla vlastnosti látky a teplotu žehličky a trochu se mi to připálilo, ale myslím, že to není vidět. K tomu jsme dotvořily červené korálky se stříbrným srdíčkem a model byl hotov. Panenka obouvá červené lodičky (chtělo by to trochu jim rozšířit botník).

Mini mimi

15. února 2009 v 14:33 Zima 2008/2009
To jsem se tak jednou večer nudila u televize až mě napadlo ušít tento model. Vypadá poměrně jednoduše a aby nebyl úplně obyčejný rozhodla jsem se sukýnku udělat s kapsami a trošku vyzdobit i to tílko. Účes panenky vypadá zdánlivě lehce, ale dalo mi docela dost práce učesat ji tak, aby jí nikde nic netrčelo nebo neodstávalo.

Šamponek

10. února 2009 v 17:19 Zima 2008/2009
Překonala jsem svou obvyklou nechuť vytvářet cokoliv pro kena a rozhodla se jednomu mému fešákovi trochu rozšířit šatník. Tenhle ken už sám o sobě svým vzezřením vypadá jako nějaký šamponek, tak jsem se mu rozhodla i ušít něco v tomhle stylu. Jedná se o úzké jeany a přiléhavé růžové tričko. Model velice jednoduchý, ale co už pro chlapa jiného. A jako správný štramák musí být samozřejmě v obležení žen.

Hurá na hory

5. února 2009 v 15:12 Zima 2008/2009
A ještě jeden modýlek. Zimní obleček pro Simonku. Na tomto oblečku jsem si obzvlášť vyhrála. Nejprve jsem ušila modrou vestu, látka pochází pravděpobně ze zimní vesty, kterou jsem kdysi já sama nosila. Snažila jsem se udělat do vesty podšivku, hledala jsem střih na internetu, jež jsem nakonec nenašla, tak jsem se ho snažila okoukat alespoň ze zimních kabátů, co máme doma, do detailů se mi to přivést nepovedlo, poněvadž jsem nevěděla, jak zašít rukávy, ale myslím si, že to stejně není vidět a u Barbie to nevadí. Potom jsem panence ušila černé kalhoty. Kapsy na kalhoty většinou jenom vyšívám, ale tentokrát jsem si řekla, proč je neušít, aby byly funkční. Látka je tenká, netvoří to sklady a vypadá to mnohem líp než jen nějaká imitace. Nakonec jsem ušila modrou mikinu přes hlavu s klokánkem. Jako doplňky jsem ušila modrou kabelku, mimochodem taky s podšívkou, což dělám málokdy a uháčkovala jsem šálu.

Sexy, sexy

4. února 2009 v 16:33 Módní přehlídka
Při focení prádla pro Nicole mě napadlo, že toho prádla mám někde v krabici víc a že by nemuselo vypadat špatně, kdybych to zkusila nafotit znovu v trochu jiných kombinacích na jiných panenkách než byl originál (musím se přiznat, že kombinování a vytváření modelů z oblečků, co mám doma, mě děsně baví, co jsem teď nemocná doma, nad tím sedím každou chvili, místo abych se učila na maturitu. Někteří lidi asi nikdy nevyrostou :-D). Na prádle toho asi moc nevymyslím, takže se můžete pokochat a třeba i srovnat, na které z panenek daný model vypadá líp.


Pradélko

4. února 2009 v 16:13 Zima 2008/2009
Dělala jsem menší čistku mezi spodním prádlem a do rukou se mi dostaly černé krajkové kalhotky, které jsem pro jejich nepohodlnost při nošení měla na sobě všeho všudy asi dvakrát. Přemýšlela jsem či je vyhodit, či co s tím jiného a nápad byl na světě.
Jeden korzetový model spodního prádla se už někde na tomto blogu vyskytuje na Therese, ale to neznamená, že bych něco podobného nemohla ušít i některé z dalších panenek, v tomto případě Nicole. Korzet sestává z černé podprsenky a krajkového spodku, zapíná se vzadu patentkami. Kalhotky jsem zvolila nohavičkové s mašličkou. K tomu jsem panence uvázala kolem krku černou mašli a obula černé nadkolenky.