Listopad 2008

Střihy

26. listopadu 2008 v 18:06
Na popud některých z vás jsem se rozhodla přidat sem některé střihy. Zdaleka to však není všechno, protože ke spoustě oblečků papírový střih neexistuje. Buď ho kreslím přímo na látku, nebo používám některý starší jako předlohu a podle něj už pak tvořím samotný obleček. Jedná o střihy spíše ke starší tvorbě, kdy jsem ještě míry panenek neměla tolik v oku jako teď.
Všechny střihy jsou na panenky s novějším typem postavy - tzn., že panenka má širší boky, užší hrudník a neotáčí trup. U panenek, které mají odlišnou postavu než ostatní, je v závorce napsáno, na kterou panenku z mé sbírky byl obleček tvořen a podle galerie mých Barbie už můžete porovnat.
Ke všem oblečkům je potřeba si při překreslování na látku udělat místo na švy - kreslím návrhy bez záševků, protože každá látka si jej vyžaduje jinak velký.
Hodně zdaru při šití. A kdybyste někdo měli chuť se pochlubit s nějakým výtvorem podle některého ze střihů, můžete mi jej poslat na: Mel-Ina@seznam.cz

Marisa v šatečkách

25. listopadu 2008 v 14:53
Nové šatečky na Marisu. Inspiraci jsem hledala jako u předchozích šatů na Las Oreiro. Tyto také přilehájí těsně na tělo. Mají fialovou barvu (kousek látky mi zbyl z předchozích společenských šatů na tuto panenku, a protože se mi tato barva líbí, tak proč ji nepoužít znovu). Šaty mají moderní výstřih, krátký rukáv a jsou ozdobeny černou růží. K tomu panenka na nožky nazouvá zelené silonky a ve vlasech má černou mašli.

Las Oreiro

16. listopadu 2008 v 15:34 Podzim 2008
Tento obleček je inspirován kolekcí značky Las Oreiro latinskoamerické herečky, zpěvačky a příležitostné modelky Natalie Oreiro. Šatičky jsou vypasované a přiléhají těsně na tělo. Vršek má korzetový tvar a poměrně velký výstřih. Ramínka a zdobení kolem výstřihu zajišťuje žlutá lemovka. K tomu panenka obléká světle růžový kabátek s tříčtvrtečními rukávy. Spodní díl kabátku se směrem dolů prodlužuje a je mírně nařasený. Kabátek má dvě, poměrně velké kapsy a růžové knoflíčky. Na hlavě má panenka nasazený žlutý háčkovaný klobouk. Na nohou má béžové silonky a obouvá žluté sandálky.

Erja v novém

16. listopadu 2008 v 15:18
Najít něco, co by slušelo téhle panence je pomalu nadlidský výkon. Některým panenkám můžu obléct prakticky cokoliv a bude jim to slušet a téhle ať obleču cokoliv, tak jí nesluší nic.
Tento outfit šila má sestra, a myslím, že se jí povedl a panence to vyjímečně docela sedí.
Skládá se z šedého podzimního kabátku s ozdobnými knoflíčky. K tomu obléká džínové kraťasy ošoupaného vzhledu. Toho jsme docílili tak, že sestra namočila kraťásky na chvíli do Sava :-D. Pod kraťasy obléká panenka černé silonky s módní dírou na koleně a červené kozačky, aby jí nebylo zima. Věci si může uschovat do červené koženě kabelky a hlavu jí zdobí červený baret vypůjčený od HayLin.

Elegance

16. listopadu 2008 v 15:05
Další z řady společenských šatiček. Ušity jsou na Marisu. Střihově jsou velmi jednoduché, skládají se jen z jednoho kusu látky vzadu přišitého k sobě. Kolem krku jsem ještě přišila lem se zapínáním a ozdobila šaty perličkami a dílo bylo na větě. Panence jsem zapletla cop, obula fialkové sandálky a dala do ruky kabelku.
Štramák

8. listopadu 2008 v 16:44 Podzim 2008
Po delší odmlce jsem měla tu správnou náladu stvořit něco na kena, tentokráte na Orlanda. Obleček tvoří hnědá kostkovaná mikina s klokánkem přes hlavu a tříčtvrteční džínové kalhoty.

Will v podzimních barvách

2. listopadu 2008 v 20:38 Podzim 2008
Po delší odmlce způsobené mou vlastní blbostí, kdy jsem si zavirovala počítač a musel se přeinstalovat celý windows, ale už je vše v pořádku a můžu zase přidat další obleček na blog.
Komplet je ušit na Will a skládá se z miniaturní kostkované hnědé sukýnky, tygrovaného tílka a krátkého žlutého bolerka. Do vlasů jsem panence vpletla čelenku.