Srpen 2008

Spodní prádlo nb. 2

23. srpna 2008 v 16:48 Léto 2008
Tohle léto tvořím oblečky především na Marisu. Ostatní panenky tak trochu zanedbávám (budu to muset změnit). Částečně proto, že je to moje poslední panenka a také proto, že má odlišné tělo a šití na ni je něco nového.
Nedávno jsem si žehlila mé oblíbené modré, krajkové tílko. Jak už tomu u mě bývá neodhadla jsem teplotu žehličky, tílko jsem spálila a vepředu se na něm vyjímala obrovská díra. Samozřejmě mi ho je líto, teď už mi bude sloužit pouze jako látka na oblečky pro panenky.
Uvažovala jsem, co by se z něj dalo vytvořit. Látka je taková hladká, pružná, chladivá. Napadlo, že by z ní byl dobrý župánek. Když už župan, tak pod něj to chtělo spodní prádlo. A nápad byl na světě. Podprsenku jsem šila poprvé, takže to byla výzva, ale docela mě to bavilo. Některé detaily se v téhle velikosti nedají dodržet úplně přesně, ale snažila jsem se, co to šlo. K tomu jsem panence dodělala nohavičkové kalhotky a béžové punčošky.
Spodní prádlo se u panenek moc pod oblečením nosti nedá, takže zůstane nejspíš jen na focení.

Mikina a sukýnka

20. srpna 2008 v 16:21 Léto 2008
Obleček šitý na Marisu. Tvořen je balonovou sukýnkou z džínoviny. K tomu jsem vytvořila jednoduché žluté tílko ve předu ozdobené dvěma knoflíčky. Aby panence nebylo zima za letních večerů, ušila jsem Marise ještě mikinu s kapucí. Účes jsem ji ozdobila oranžovou čelenkou.