Červenec 2008

Hello Kitty!

31. července 2008 v 16:19
Další z řady výtvorů mé sestry, tentokrát inspirováno kočkou Kitty. Ta se na oblečku vyskytuje v podobě potisku na tričku a v podobě bílé kabelky. K tomu panenka obléká černé capri kalhoty a zdobí ji několik korálků.

Červený a černý

10. července 2008 v 16:51 Léto 2008
Dnes mám tu pravou náladu přidávat věci na blog.
Jeden z mnoha oblečků na Theresu, už trošku starší, jako poslední dobou všechno, co sem přidávám, jelikož nějak nestíhám (ale polepším se).
Tvoří jej poměrně úzké strečové černé kalhoty, které jsem zastrčila do červených kozaček. K tomu jsem ušila červenou košili s tříčtvrtečními rukávy. K dotovření image jsem panence půjčila černou vestu z jiného oblečku. z vlasů jsem ji učesala drdol, do kterého jsem zapíchla vě červené růže.
Ve výsledku vypadá panenka spíš jako cikánka nebo toreadorka než metalistka, ale tak změna je život.

Džíny a kábát

10. července 2008 v 16:23 Léto 2008
Tohle je úplně první obleček ušitý na Marisu. Panenka má postavu a postoj modelky, je mnohem hubenější než klasická Barbie, proto jsem jí musela vytvořit nejprve střihy.
Panenku jsem oblékla do klasických úzkých světlých džínu. Nemají žádné ozdoby, jen imitaci kapes.Dále jsem ji ušila bílé tílko z pružné látky. Ramínka a přední díl je ozdoben krajkou. K tomu obléká bílý kabát ve stylu 60. let. Má dvě řady barevně odlišných knoflíků a knoflíky zdobí i kapsy a záložky na rukávech. Kabát má střih do tvaru písmene A. Své drobnosti si Marisa může uložit do bílé kabelky s černými uchy ladící ke kabátu, na hlavě má bílý baret a kdyby svítilo slunce nosí u sebe i moderní velké sluneční brýle. Obouvá bílé sandálky.
Na závěr musím ještě dodat, že panenka je úžasně fotogenická.

Marisa

9. července 2008 v 16:11 Moje společenstvo
Tak tohle je moje první sběratelská panenka - Marisa Beach Baby 2005. Dostala jsem ji k 18-tým narozeninám, které jsem mimochodem měla už před dvěma měsíci, ale až do teď jsem se neodhodlala panenku publikovat.
Od klasických panenek, jež se prodávají v obchodech se liší svou postavou (je poměrně výrazně hubenější než normální Barbie, řekla bych, že je i o něco vyšší - každopádně má delší nohy), má hezčí vlasy a vyrobena je z kvalitnějšího plastu. Má více propracované detaily, včetně obličeje (konečně panenka bez přihlouplého úsměvu) a je o trošku méně ohebná.
Panenka je úžasně fotogenická. Odlišná postava vyžaduje její vlastní šatník (na kterém už se pracuje).
Většinou mám tendence panenky přejmenovávat a dávat jim jména, jež se mi líbí. Ale s přibývajícím počtem panenek začíná být výběr jmen užší a užší. A vzhledem k tomu, že jsem mezi svými Barbinkami už kdysi jednu Marisu měla, originální jméno ji nechávám.