Duben 2008

Podzimní princezna

24. dubna 2008 v 14:28
Tyto šaty jsou inspirovány pohádkou Hanse Christiana Andersena Kai a Gerda. Šaty Ledové královny se čas od času na různých stránkách objevují. Rozhodla jsem se tedy vytvořit něco ve stylu ostatních ročních období. Tady jsem šila podle podzimní princezny.
Původně jsem z této látky zamýšlela kalhoty a košili v loupežnickém stylu, ale nakonec jsem se rozhodla pro šaty, jelikož jsem nechtěla kopírovat film do posledních detailů.
Šaty tvoří živůtek těsně pod prsa a dlohá sukně áčkového střihu. Rukávy a dekolt jsou ozdobeny hnědou krajkou. Zapínají se vzadu na šněrovnání. Panence jsem obula pohodlné hnědé boty hodící se na procházky krajinou.

doll-4-all

17. dubna 2008 v 16:45
Zde je odkaz na první český internetový obchod s Barbie, Tonnerkami a jinými sběratelskými panenkami. Tak se inspirujete a objednávejte.

Barvy jara

17. dubna 2008 v 16:39 Jaro 2008
Po delší odmlce jsem se rozhodla zase něco přidat na blog. Bohužel mám poslední dobou strašně málo času jak na šití modelů, tak i na vkládání již hotových oblečků na blog.
Tento model jsem se rozhodla nafotit na panence Taranne z kolekce panenek Witch. V mé sbírce je již delší dobu, konkrétně od Vánoc 2006. Z neurčitého důvodu jsem na ni úplně zapomněla a na mém blogu se objevuje teprve teď.
Taranne má na sobě džínové lacláče. Kalhoty jsou velice úzké (strečová látka to dovoluje) s módní délkou ke kotníkům. Džíny jsou pošity flitry místo knoflíků a mají vyšity kapsy.
K tomu jsem zvolila krátké křiklavě zelené tílko. Přichází jaro a letos to barvami jen hýří.