Říjen 2007

Modely Nb. 1

30. října 2007 v 17:31 Módní přehlídka
Venku pršelo a já se doma trochu nudila. Proto jsem si vytáhla barbíny, oblečky a začala trošku kombinovat.
Všechny oblečky se u mě doma válí již delší dobu, některé jsem již zveřejnila, na něco se teprve chystám. Původně jsem měla v plánu jen panenky nově naaranžovat ke mně do skříně, ale nakonec jsem popadla foťák, něco málo nafotila a na výsledek se můžete kouknout HIER:
Tak nejdříve všechny pohromadě:
A teď jedna po druhé:
Musím uznat, že jsem se u toho docela vyřádila. Až zas bude ve skříni centimetrová vrstva prachu a já nebudu mít co na práci, pustím se do dalších outfitů. Ještě mám doma spoustu oblečků staršího data, které samostatně asi nezveřejním, ale v kombinaci by nemusely vypadat nejhůř :-D.

Melina v bílé

26. října 2007 v 16:59 Podzim 2007
Dlouho jsem přemýšlela nad oblečkem pro tuto panenku. Chtěla jsem ji obléknout ve stylu RnB. Můžete posoudit jestli se mi to povedlo.
Šaty jsou z tenké bílé látky. Toří je vršek bez ramínek a sukně do áčka. Délka šatiček je těsně pod zadek. Kolem célého spodku šatiček jsem našila bílé perličky. Vršek jsem olemovala krajkou.
Jako doplněk jsem zvolila bílé chlupaté bolero s krátkým rukávem.
Panenku jsem ještě učesala a image byla na světě.

New style for Teresa

24. října 2007 v 17:27 Podzim 2007
Základem oblečku je červená nabíraná sukně s mašlí a černá helenka, která se zapíná na šněrování. K tomu jsem uháčkovala černý klobouk, ozdobila jej vlastnoručně vyrobenou růžičkou a k dotvoření image jsem ještě přidělala černé punčošky.

pláštík pro Will

21. října 2007 v 14:38 Podzim 2007
Tento obleček jsem měla ušitý už docela dávno. Někdy začátkem léta. Rozhodla jsem se ho ale zařadit až do podzimní kolekce. Myslím, že sem bude zapadat lépe.
Modrý plášť je upletený ze sněhurky. Jeho výroba mi dala docela zabrat. Je docela dlouhý a široký. Vzorek jsem objevila v jednom časopise o pletení a rozhodla jsem se ho vyzkoušet. Zapíná se patentkami a ozdobila jsem ho háčkovanou kytkou.
Pod plášť jsem zvolila jednoduché šaty v gotickém stylu.

Další růžový obleček pro Nicole

13. října 2007 v 11:17 Podzim 2007
Růžovou jsem zvolila ze dvou důvodů: 1) Téhle panence růžová opravdu sluší. 2) Zbylo mi kousek látky z mé vlastní růžovo-zelené bundy, tak byl nápad na světě.
Bundička má délku do pasu. Kopíruje linii těla panenky.
K tomu jsem zvolila riflovou minisukni. Aby obleček zapadal do galerie podzimních outfitů, ušila jsem Nicole ještě růžové punčochy.

Podzimní kostýmek pro HayLin

9. října 2007 v 19:02 Podzim 2007
Sako je upleteno ze zbytku béžové Sněhurky. Vyšila jsem na něj kytky zelenou a červenou bavlnkou.
Kalhoty jsou úzké bokové, vzadu se zavazují mašlí.
K dotvoření image jsem panence ušila ještě červenou hučku.

Teresa alias Tarja Turunen

9. října 2007 v 17:57 Podzim 2007
K ušití tohoto oblečku jsem se inspirovala bývalou zpěvačkou mojí oblíbené skupiny Nightwish, Tarjou Turunen. Podobný kostým měla na koncertě v Lowlandu 2005. Říkala jsem si, že bych mohla něco v tomhle stylu ušít i mojí panence.
Plášť má křiklavě žlutou barvu, na rukávech černou krajkovou mašli. Délkou sahá až na zem. Původně měl mít vzorek jako originál, ale když už jsem to napotřetí vypárala, rozhodal jsem se ho uplést pouze hladce-obrace.
K tomu jsem zvolila černé kalhoty a korzetovou halenku.
Pro úplnost přikládám i fotku originálu. Omlouvám se, že ta fotka není zrovna nejvhodnější, ale nic lepšího, co by mi sem šlo vložit, jsem na internetu nenašla.
Pokud chcete, mrkněte sem: http://bigmarthy.webovastranka.cz/image/index a klikněte na Tarja Turunen fotky z koncertu.

Růžovoučká Nicole

1. října 2007 v 16:57 Léto 2007
Téhle panence růžová sluší. K tvorbě tohoto oblečku jsem se inspirovala ve vlasní skříni .-)). Něco podobného v trochu odlišných barvách nosím také.
Capri kalhoty jsou ušitý z rifloviny. Délku mají po kolena, což je v letošním létě velmi moderní.
Tílko je úzké, poměrně dlouhé a jednoduché, poněvadž v jednoduchosti je síla.
Mikina je krátká, končí těsně nad pasem. Obléká se přes hlavu a má kapuci.
Jako doplněk jsem zvolila růžové náušnice, jejichž výrobu budu muset ještě vychytat. Nakonec jsem ustřihla pruh látky, co mi zbyl z tílka, uvázala panence kolem hlavy a čelenka byla na světě.

Spodní prádlo

1. října 2007 v 16:27 Léto 2007
Panenky Barbie nejsou moc velké - jen nějakých 30 cm. Proto spodní prádlo pod oblečky spíše překáží. Rozhodla jsem se ho ušít alespoň na ozdobu.
Na celý komplet jsem použila látku z černých kalhotek.
Korzet je ve předu vypasovaný, má vsazené košíčky olemované krajkou. Vzadu se zapíná patentkami.
Kalhotky jsou krajkové, klasického střihu. Původně jsem plánovala ušít tanga, ale nakonec jsem si to rozmyslela. Esteticky by to asi nevypadalo moc dobře.